2014/12/19

Ketogeninė dieta. Istorija ir taikymas

Ketogeninė mityba nėra ar viena iš populiarių dietų padedančių išlaikyti plokščią pilvuką, tai nėra poros savaičių mitybos planas ar iškrovos- valymosi instrukcija. Ketogeninė dieta yra daug riebalų, atitinkamai baltymų ir mažai angliavandenių turinti mityba. Ši mityba imituoja kai kuriuos badavimo aspektus ir priverčia organizmą energijai naudoti riebalus, o ne angliavandenius. Ketogeninė dieta pirmiausiai taikyta gydyti epilepsiją, vėliau įrodyta, kad ši mityba gali padėti gydyti ir kitus sutrikimus, tarp jų ir PKS.


Ketogeninė dieta -  bado imitacija
 
Badavimas ir kitos mitybos moderacijos medicinoje buvo naudojamos nuo 500m. pr. m. e. Senovės graikų gydytojai epilepsijai gydyti skirdavo griežtą bado dietą. Kelių dienų ar net savaičių badavimu pasikliauja ir kai kurie šių laikų specialistai.
 
Pirmasis šiuolaikinis epilepsijos gydymo badavimu tyrimas buvo atlikats 1911m Prancūzijoje. 20 įvairaus amžiau epilepsijos pacientų buvo "detoksikuojami" mažai kaloringa vegetarine mityba derinant su periodišku badavimu ir išvalymu. Du iš tyrimo dalyvių neįtikėtinai pagerino sveikatą, tačiau dauguma iškrito iš tyrimo nesugebėję laikytis nustatytos mitybos. Tuo metu Amerikos gydytojai ėmė rekomenduoti bado dietą epilepsijos pacientams, kai kurie jų teigė, kad epilepsijos priepoliai ištinka tuomet, kai toksinai iš žarnyno patenka į kraujotaką. Detoksikacijai buvo siūlomos "vandens dietos" ir iš tiesų badavimas duodavo gerų rezultatų. Tačiau vėlėsnės studjos parodė, kad epilepsijos priepoliai ir vėl atsinaujindavo pradėjus maitintis kaip įprasta.
 
1921 metais buvo atrastos ketogeno ląstelės, kurios susidarydavo kepenyse žmonių, kurių mityboje buvo labia mažai angliavandenių ir daug riebalų. Remiantis šiuo atradimu buvo pristatyta ketogeninė dieta, kurios pagrindas - itin mažai angliavandenių ir padidintas riebalų kiekis. Tai jau nebuvo absoliutus badavimas, tad epilepsijos ligoniams ji galėjo būti taikoma nuolatos.
 
Ketogeninė mityba buvo sėkmingai ir labai plačiai taikoma 1920-30 metais, tačiau sparčiai augant farmacijos pramonei buvo pamiršta. Vis dėlto vaistai gelbėja ne visiems epilepsijos pacientams, tad vėl vis dažniau atsigęžiama į ketogeninę dietą ligai kontroliuoti.
 
Ketogeninė dieta vėl ėmė sparčiai populiarėti apie 1990 metus, tikru atgimimu galima laikyti filmą "... First Do No Harm" (1997m.), kuriame pagrindinė herojė (vaid. Meryl Streep) jauno berniuko epilepsiją sėkmingai gydo ketogenine dieta.  Mokslinikai iš naujo susidomėjo šia mitybos sistema.
 
(Plačiau apie Ketogeninės dietos istoriją anglų kalba skaitykite čia).
 
 
 

 
Ketogeninė dieta taikymas
 
Laikui bėgant atlikta daugybė tyrimų, kuriais buvo įrodyta, kad ketogeninė dieta gydo ne vien epilepsiją (1). Ją imta taikyti gydant nutukimą,  diabetą, Alzhaimerio ligą ir vėžį (ypač smegenų), depresiją, o pagal naujausius tyrimus ketogeninė dieta gali padėti sušvelninti PKS simptomus (2).

CBN news 2013m. paskelbė straipsnį apie vėžio gydymą ketogenine dieta su gyvu pavyzdziu žmogaus, kuris absoliučiai išgijo nuo vėžio, nors daktarai prognozavo, kad gyventi jam  likę vos keli mėnesiai. Tokių žmonių -  herojų spaudoje randasi vis daugiau, vieni jų derina gydymą vaistais su ketogenine dieta, kiti - pasitiki vien natūraliu gydymu. Ši moteris atsisakė chemoterapijos ir pasirinko gydyma ketogenine dieta, jos smegenų vėžys nustojo augęs.

Tokios neįtikėtis išgyjimo istorijos gal ir atrodo stebuklingos iš pirmo žvilgnio, tačiau  didelio stebuklos čia nėra. Jau seniai mokslininkų nustatyta ir žinoma, kad vėžinės ląstelės minta, paprastai tariant, cukrumi. Taigi tuomet, kai atsisakoma cukraus ir visų angliavandenių (nes visi angliavandeniai paverčiami cukrumi) vėžinės ląstelės ima badauti ir galiausiai žūva.

II tipo diabetu sergantiems žmonėms ketogeninė dieta taip pat gali būti išsigelbėjimas, ypač turint galvoje, kad dauguma jų turi problemų su viršsvoriu. Keto gydymas gali būti taikomas ir I tipo diabetui pažaboti, apie tai byloja tyrimai ir asmeninės patirytys, tačiau tiesa yra tokia, kad plati keto dietos reklama nenaudinga insulino gamintojams, o taip pat jei liga gali būti kontroliuojama vaistais ne retam žmogui atrodo pernelyg sudėtinga ir/ar nesinori savęs riboti dar ir dietomis.

Ar verta mėginti keto gydyti PKS?

Ketogeninės mitybos poveikio PKS tyrime dalyvavo 11 moterų, kurios 24 savaites turėjo suvartoti ne daugiau nei 20g. angliavandenių per dieną. Taip riboti angliavandenius užduotis nėra pati lengviausia, tad tyrimą užbaigė tik 5 moterys, visos jos numetė apie 12 proc kūno masės, sumažino laisvojo testosterino kiekį net 22 proc, o LH/FSH santykis sumažėjo net 36 proc. 2 moterys po tyrimo pastojo nepaisant ankstesnių vaisingumo problemų.
 
Daugiau tyrimų aprašančių ketogeninės dietos poveikį PKS, deja,  nepavyko rasti, tačiau, pripažinkime, apie natūralų gydymą informacijos apskritai nedaug. Tam ilgai priežasčių nereikia ieškoti, čia ir vėlgi įtakos turi farmacijos pramonė. Kuo plačiau naudojamas ir propoguojamas natūralus gydymas, tuo daugiau klientų netenka įvairių vaistų gamintojai, o ką jau kalbėti apie brangias vaisingumo klinikas. Jokiu būdu nespjaunu į vaisingumo klinikas ir jų pagalbą, tačiau mano asmenis pastebėjimas, kad netgi absoliučiai sveikos poros stumiamos atlikti brangias procedūras nė neatradus nevaisingumo priežasties, o jaunos poros dėl nekantrumo ir nežinojimo palieka pasakiškas sumas daktarams, kurių pagalbos, galbūt, jiems ir nebūtų reikėję. Nekalbu apie atvejus, kuomet IVF iš tiesų yra vienintelė išeitis, bet ar tikrai? Neįtikinėju. Palieku vietos apmąsymams.

Apie ketogeninę dietą savo tinklalapyje rašė Saulius Veržikauskas, taip pat jis aprašė savo kančias ir džiaugsmus siekiant perjungti organizmą į ketozę. Sauliaus tikslas buvo numesti svorio ir jam tai pavyko.  Ketogteninė dieta nėra vienadienis mados klyksmas. Ji dar ir gydo. Plačiau apie tai -  Gandralizdyje.

8 komentarai:

 1. Anonimiškas25/3/15

  laba diena,
  Mano pteviui butu dabar apie 90 metu, jeigu jis budamas 75m., nebutu numires nuo prostatos vezio ir paskutinese jo stadijose , nebutu nupjove jam kojos ( kas labai apsunkino slauga), nes buvo issivysciusi gangrena kojos nykscio ,del diabeto II , issivysciusio nuo riebaus maisto, kuri jis mego ir tris kart per diena valge visa savo gyvenima. Tai prisiminiau perskaiciusi si straipsni, kur kalbama, kad atvirksciai si dieta apsaugo nuo siu susirgimu. Jam isiulyti saldumynus, buvo begalo sunku. Per didziasias sventes suvalgydavo is pagarbos kepejai, mazuti gabaleli torto. Cukraus nemego, vienintelis jo angliavandenis buvo juoda duona prie mesos ar/ir kiausinienes, kuriuos dar uzkasdavo raugintu ar svieziu agurku ar pomidoru. Sumustiniu nevalge,niekada neuzkandziavo, vaisius valge sezono metu esancius obuolius ir visa kita kas yra lietuvos soduose. Alkoholio, kaip jis juokavo, taip ir nepamego, geriausias gerimas buvo vanduo is sulinio. Niekada neruke, nuo vaikystes dirbo sunku kaimo fizini darba , jo nevenge net ir su skaudama koja.Virsvoris svyruodavo iki 8-5kg.Kreipesi pas gydytojus tik 2x per savo gyvenima, kai buvo nustatyta neoperabilus prostatos vezys ir kai koju pastovus skausmai baigesi nykscio gangrena, kada ir skubos tvarka buvo amputuota koja virs kelio. Klausimas , kodel tai nesuveike? Gal tai ka jus rasote , tai eilinis demonstravimas savos sekmes kitu rizika? O gal tai kazkas daugiau, ko jus nepastebejote ir todel atsiranda tokios isimtys? Sis komentaras, aiskiau klausimas todel , kad daugiau noretusi isgirsti praktines puses ir daugiau tokiu atveju, kurie patvirtina ketonines dietos veiksminguma? Dekoju uz straipsni, atleiskit, jeigu mano komentaras kam nors nepatiko.Tai , kaip rasiau, daugiau noras patvirtinanciu faktu, nes ju man reikia paciai. Dekoju.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. nėra nemirtingų žmonių, tad dalis mIrties priežaščių yra genetika, o vėžių tipų yra tūkstančiai , tad vieni virusiniai , bakteriniai , patogeniniai ir etc.

   Panaikinti
 2. Bado dietos imitacija man atrodo visai verta dėmesio. Pasidomėsiu tuo plačiau.Dėkoju.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Perskaitykite šią parodymus apie tai, kaip aš VYTINTAS nuo vėžio ir diabeto, kurios pagalba DR MOHAMMED fitoterapija
  aš taip laukymė Liudijimo pasaulyje apie mano diabeto gydymas ir vėžys su fitoterapija pagalba. Tai reali priimti jį rimtai, aš esu labai laimingas, kad šiandien aš galiu duoti liudijimą į pasaulį ir taip pat padėti sutaupyti žmonių gyvenimą, kuris buvo pasmerkti mirčiai kaip man buvo, kas bus įsitikinę, kad žolė gali išgydyti vėžio visiškai ir diabetas visiškai iš organizmo, aš niekada mano, kad tai veiks, aš turiu išleisti pinigų gauti narkotikų daug iš ligoninės laikyti mane sveikas, jis pateko į laiką, kad visi man buvo laukia mirtis ateis, nes buvau sumušė ir aš jau turi stiprius protrūkius nuo cukrinio diabeto, vieną dieną man buvo išgyvena grynojo klausinėti internete tiesiog daugiau sužinoti apie naujausias plėtrai medicinos sektoriuje norėdami pamatyti, jei dar yra vilties, tada i suklupo ant poste, kaip jis išgydyti ŽIV, vėžys, diabetas ir tiek daug kitų mirtinas ligas apie šį puikų žmogų, vadinamą DR. MOHAMMED per interneto draugų, kurie viešais pasisakymais apie tai, kaip ji taip pat buvo išgydyti nuo diabeto šio vaistažolių gydytoją, kuris yra gerai žinomas dėl savo stiprios senovės žolelių praktikos Diabetas, ir vėžio gydymas parodymus, aš nusprendė suteikti jam pabandyti, kad aš elektroniniu paštu jam Aš netikiu, jam, kad daug, aš tik norėjau duoti jam pabandyti, jis atsakė mano laišką ir reikėjo šiek tiek informacijos apie mane, tada aš juos pasiunčiau į jį, jis parengė žolinis vaistas (išgydyti) ir išsiuntė jį per Kurjerių tarnyba pristatymas, jis davė savo duomenis Courier tarnyba. jie man pasakė, kad per 3-5 dienas gausiu paketą ir po jo gavimo, aš paėmė šį vaistą taip, kaip nurodė jam pasibaigus 14 dienų, kad vaistas truko, jis man pasakė, kad eiti į ligoninę už bandymą ir nuėjau, stebėtinai po bandymo gydytojas patvirtina MANO cukraus norma yra labai normalu, kad aš neturiu diabetu ir mano vėžys buvo ne turėjo būti fondas, dar prieš aš atėjau medicinos patikrinti, man buvo labai jaučiasi stiprus ir galėjau daryti daug dalykų, aš negalėjo padaryti anksčiau, todėl man buvo staigmena apie rezultatą, bet nuėjau į kitas ligonines, o taip pat buvo rezultatas, aš paaiškinti viską, kad apie tai, kaip man buvo išgydyti iki žolelių gydytojas gydytojas, gydytojai buvo nebylys ir sakė, kad tai buvo stebuklas, ačiū, pone taupyti savo gyvenimą, net jei jūs negalite matyti šį postą aš niekada sustoti, liudijantis poveikį jūs padarėte savo gyvenime atkuriant atgal mano gyvenime, kai aš buvo niekinami ir net išvengti šeima ir draugais, Pažadu visada liudija apie jūsų gerus darbus su juo susisiekti, ir aš tikiu, kad jums bus gauti išgydyti, susisiekti su juo per: emaill ne (hivaidshealer@gmail.com) arba galite skambinti juo šių telefono numerių ar kalbėtis su juo WhatsApp ( +2349036036397)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Hello Dr. Ogudugu is real and he's powerful, I'm leslie and in from United State, i was diagnosed with Genital Herpes, i started taking some vitamins and other prescribed medications but i wasn't cured, I saw a comment about Dr. Ogudugu on how he cured someone with herbal medicine, and it takes 14 days for the patient to get cured, I contacted him and he guided me. I asked for solutions he started the remedies for my health, he sent me the medicine VIA EMS SPEED POST. I received the parcel a week later, so I started taking the medicine as prescribed by him, within 14 days i started to see some changes in my body, and before the completion of the 14 days i was cured, so I'm urging you to contact him for help, he's the only one that help you get cured from the virus and once you are cured you are cured forever, its not reversible okay! you can reach him on GREATOGUDUGU@GMAIL.COM

  AtsakytiPanaikinti
 5. New Diet Taps into Pioneering Concept to Help Dieters LOSE 12-23 Pounds in Only 21 Days!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Noriu pasidalinti savo liudijimu apie mano ŽIV virusą, kurį išgydė didysis žolių gydytojas dr Okadigbo. Nuo pastaruosius 4 metus aš esu ŽIV sergantis pacientas. Aš niekada nemanau, kad vėl gyvenu ir esu labai dėkingas už dr. Okhadigbo, kuris praeitą savaitę padėjo man gydyti mano ŽIV. Aš buvau labai skausmingas, todėl pasakiau vienam iš mano geriausių draugų; Jis man pasakė, kad yra dr. Okhadigbo, kuris gali išgydyti mano virusą. Aš paklausiau jos, ar ji turėjo savo el. Laišką, ji atsiuntė man laišką, išsiųsdamas laišką, jis kalbėjo su manimi ir atliko reikiamus ritualus, ir jis man pasakė, kad po dviejų savaičių turėčiau eiti bandymą. Ką aš padariau, kai gydytojas man pasakė, kad dabar yra ŽIV neigiamas. Aš negalėjau patikėti savimi, aš nuėjau pas gydytoją, kurio rezultatas vis tiek buvo tas pats. Aš buvau žmogus planetoje, todėl išsiųsiu laišką ir padėkojo jam. Jei turite panašios problemos, prašome apsilankyti jame / kreipkitės į jį; dr.okhadigboherbalhome@gmail.com apie whatsapp; +2348159921615.

  AtsakytiPanaikinti
 7. I was haven herpes 2 spreading all over my body even on my private part two. I have had them for about 2 and a bit years(since the first year I got it). When I first contacted it (did go to doctor and got confirmed) I had a couple outbreaks that year (very painful) and then no outbreaks ever again. Like I said it has been almost 8 years. The only thing I can think I did was I used essential oil applications on my sacrum. I did take anti viral meds the doctor gave me for a couple weeks after the first outbreak to take care of the acute symptoms (I didnt take them for the 2nd outbreak later that year and now this happened in my life I cant believe this. A great testimony that i must share to all HERPES SIMPLEX VIRUS patient in the world i never believed that there could be any complete cure for Herpes or any cure for herpes,i saw peoples testimony on blog sites of how Dr. SANDY herbal cure and sent to them and they were cured. i had to try it too and you can,t believe that in just few weeks i started using it all my pains stop gradually and i had to leave without the herpes the doctor gave to me. Right now i can tell you that few months now i have not had any pain, and i have just went for text last week and the doctor confirmed that there is no trace of any herpes on my system. Glory be to God for leading me to this genuine Dr. SANDY I am so happy as i am sharing this testimony. My advice to you all who thinks that there is no cure for herpes that is Not true, Here is his email
  dralmightyspellhome@gmail.com or call his phone/whatsapp +2347051758952
  HE CAN ALSO CURE ALL AND KIND OF DISEASE
  1 Cancer herbal medicine
  2 Hiv herbal medicine
  3 Low sperm count
  4 Barrenness
  5 Hvp herbal medicine
  6 Herpes herbal medicine
  7GETTING YOUR EX LOVER BACK.
  8 wining of mega million jackpot number
  9 PENIS ENLARGMENT
  for your body if yes email *DR.SANDY
  Good luckAND THANK GOD FOR MY LIFE AND THANKS TO DR.Clement GOD BLESS YOU SIR....
  HE CAN ALSO CURE ALL AND KIND OF DISEASE
  1. GETTING YOUR EX LOVER BACK.
  2. HERPES SIMPLEX VIRUS
  3. CHILD BEARING.
  4. BREAKING OF GENERATION COURSE.
  5. GETTING OF JOB.
  6. JOB PROMOTION.
  7. SPIRITUAL PROTECTION.
  8. HERBAL CARE.
  9. PENIS ENLARGMENT
  10. LOST LOVE SPELL
  11. DIVORCE SPELL
  12. MARRIAGE SPELL
  13. BINDING SPELL
  14. BREAKUP SPELL

  AtsakytiPanaikinti