2014/02/13

PKS mityba: nuo ko pradėti

Diagnozė PKS gali skambėti kaip nuosprendis, ypač jei planuojate šeimos pagausėjimą, tačiau taip tikrai nėra. Daugybė moterų su PKS pastoja natūraliai, be gydytojų pagalbos.
Svarbu suprasti, kas darosi jūsų organizme, kodėl jaučiates vienaip ar kitaip, kodėl trokštate tai sūraus, tai saldaus maisto, o galiausiai prisikemšate čipsų. Kodėl rezultatų neduoda valandų valandos praleistos sporto salėje ir, regis, net nuo vandens kilogramai tik auga. Kodėl plaukai slenka, nors naudojate kaimynės rekomenduotą brangų šampūną, o spuogeliai "puošia" veidą kaip paauglystėje.
Visas šias ir kitas bėdas (apie PKS simptomus daugiau skaitykite čia) sukelia išsibalansavę hormonai.  Juos reguliuoti ir valdyti gali padėti teisinga mityba ir gyvenimo būdas. Sunkiausia yra apsispręsti keisti gyvenimo būdą, o jei apsisprendėte - štai pirmieji žingsniai pradedant kovą su PKS.
 
 
 
PKS mityba yra gana paprasta ir nekaprizinga, bet BŪTINA suprasti, kad tai nėra vienos ar kelių savaičių dieta, o veikiau gyvenimo būdas. Taip pat nederėtų tikėtis stebuklo per vieną naktį, tačiau tai pats natūraliausias būdas susigražinti sveikatą, reguliuoti hormonų ir insulino lygius, bei numesti svorio.


Šaldytuvo valymas
 
Jeigu pasirįžote, pirmai pradžiai tikrai naudinga peržiūrėti šaldytuvo, šaldiklio bei virtuvės spintelių turinį. Turbūt nereikia nei sakyti kad joks greitas maistas jums ne į naudą, bet peržvelkite dar kartą, ką silpnumo akimirką parsitempėte namo ir be gailesčio meskite lauk:
 
 • Bulvių traškučius
 • Šokoladą
 • Sausainius
 • Bulves
 • Baltuosius ryžius
 • Makaronus (nebent jau vartojate pilno grūdo)
 • Pieno produktus (apie tai kalbėsime plačiau ateityje)
 • Pagamintus ir užšaldytus patiekalai (pirktiniuose tikrai per daug priedų)
 • Ryžių trapučius (nors ir labai dietiškai ir nekaltai atrodantys trapučiai turi labai aukštą GI)
 • Visus gaiviusius gėrimus, net ir tuos, ant kurių rašoma sugar free
 • Sultis pakeliuose
 • ir t.t.
Šis sarašas tikrai nebaigtinis, ji plėsime po truputi, bet gera pradžia - pusė darbo, tad siūlau susirasti  glikemijos indekso (GI) lentelę (pvz čia) ir mesti visus produktus, kurių GI 70 ir daugiau.

Mitybos planas ir pirkinių sarašas

Kuomet šaldytuvas išvalytas pats laikas imtis mitybos plano. Labai patogu ir veiksminga susidaryti planą savaitei, kartu ir pirkinių planą, ypač kol neįgudote maitintis pagal PKS mitybos taisykles. Apie atskiras veikliasias medžiagas, produktų grupes, sportą, miegą ir kirus salykus, kurie veikia hormoninę sistemą kalbėsime dar daug. Na, o kol kas pagrindinės PKS mitybos taisykles, į ką reikėtų atkreipti dėmėsį:

 • Valgyti daug žalių daržovių ir saikingai vaisių;
 • Vartoti pakankamai sveikųjų riebalų;
 • Gauti baltymų su kiekvienu maistu, kuris reguliuoja insulino lygius ir malšina trauką saldumynams;
 • Vartoti produktus su kuo žemesniu GI;

Taigi pirmyn! Reikia nuo kažko pradėti. O laikytis mitybos principų, paįvairinti meniu pagelbės ruošiamas šio puslapio receptų skyrelis.

4 komentarai:

 1. Maniau, kad jei turi PKS, tai šansai pastoti lygūs 0. Jūsų straipsnis tikrai nuramino šiek tiek. Dabar žinau kaip planuoti nėštumą ir mitybą turint PKS.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū už patarimus, nes dėl to GI gyvenu vos ne kiekviena diena su baisiu galvos skausmu bei kartais temperatūra. Tai tenka trauktis savo Omron 720 ir žiūrėti kokia temperatūra kūno. Tai draugės patarimo paklausius nutraukiau produktų su GI vartojimą ir galvos skausmas sumažėjo, o temperatūros išvis nebebuvo ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. New Diet Taps into Pioneering Idea to Help Dieters Get Rid Of 15 Pounds within Just 21 Days!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man straipsnyje buvo šiek tiek naujų dalykų. Ryžių paplotėlius visada valgydavau drąsiai ir be graužaties. Dabar jau taip nebebus. Guarana, matau naudojate Omron 720, galvoju ten pat paieškoti dovanų bekontakčio termometro sesės vaikelio gimimo proga, nes kiek domėjausi tai labai patogu, nes nereikia vaiko kankinti, ilgai laikyti pažasty ar dar kur. Ar patenkinta esate šiuo termometru?

  AtsakytiPanaikinti